Tavla Oyunları

Online Tavla Oyna

okey oyna

Online Tavla Oyna, herkes tarafından keyifle oynanan bir masa oyunudur. Toplamda siyah ve beyaz renklerden oluşan pullar ile oynanır. Pullar 15 siyah 15 beyaz olmak üzere toplamda 30 tanedir. Tavla oyununda amaç pulları rakipten önce karşı taraf dizip rakipten önce toplamaktır. Zarı atarak zar üstündeki sayıya göre pullar hareket eder. Attığınız zar çift gelirse oyuncu fazladan iki hamle yapar. İki pulu aynı anda oynayabilir veya tek pul ile ilerleyebilirsiniz.

Online Tavla Oyna
Online Tavla Oyna

Online Tavla

Tavla iki kişi ile oynanır. Online tavla oyna sitelerine girdikten sonra karşınıza otomatik olarak bir rakip gelir. Dilerseniz rakibinizi kendiniz seçebilir veya davet gönderebilirsiniz. Tavla oyunu iki zarla oynanır. En büyük zarı atan oyuna başlar. İki zarı attıktan sonra gelen zar sayısına göre pullar karşı tarafa geçirilmeye çalışılır. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken nokta taşların tek bırakılmamasıdır. Tek olan pulun üzerine karşı taraf pulu ile gelirse o taşı kırar ve siz tekrar başa dönmek zorunda kalırsınız.

Online Tavla Oyunu

Tavlada kapı alma terimi oyunu kazanmanızı sağlayan bir terimdir. İyi bilinmesi bu doğrultuda oyunun oynanması gerekir. Pullar karşı tarafa dizilirken pullar tek bırakılmamalıdır. iki pul üst üste getirilerek kapı alınır. Bu sayede karşı rakip taşınızı kıramaz. Eğer ki pulunuz tek kalırsa kırılır. Kırılan pul için sıra size geldiği zaman zar atarsınız. Attığınız zara göre boş yer varsa pulunuzu koyabilirsiniz. Eğer tüm kapılar doluysa boşalana kadar beklemeniz gerekir. Buda size ciddi zaman kaybettirir.

Pulları toplamanız için tavla tahtasının karşı tarafına dizmeniz gerekir. Pulları karşı tarafa dizerken hepsini aynı yere toplamayın. Attığınız zara göre toplama yaparsanız. Pulları karşı tarafa dizerken tahtanın her yerine çiftli olarak dizmek daha mantıklıdır. Bu sayede zarı attığınız zaman boş alma riskiniz olmaz. ilk önce pulları toplayan kişi oyunu kazanır. Tüm pulları 6 kapıya yaymak oyun stratejilerinden biridir.

Online tavla oyunlarımızı hemen oynamak için ana sayfamız üzerinden hemen oyna yazan butona basarak online tavla salonumuza gide bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Eğlenceli Tavla Oyunları Oynama Sitesi